Maťa a Patrik porozprávajú ako sa dopracovali k WordCamp Žilina

Martina a Patrik stáli na samom zrode Žilinskej WordPress komunity. Organizujú pravidelné WordPress meetupy, stretnutia a starajú sa o rast komunity. Maťa a Patrik prídu k nám do Bratislavy povedať, ako sa im podarilo zorganizovať WordCamp v Žiline 🙂

Martina, povedz nám niečo o sebe

Webové stránky ma začali fascinovať cca v roku 2008. Chcela som čosi tvoriť a vyskúšala som všetko možné. V roku 2012 si ma našiel WordPress 🙂

Odvtedy som vytvorila nejeden web, ktorý doteraz spravujem. Organizujem WordPress meetupy v Žiline. Spolu s kolegyňkou Líviou vedieme vzdelávaciu agentúru v Žiline – Vzdelavaren.sk. Robíme weby, píšeme texty pre firmy, SEO, online marketing a školíme aj prácu s WP.

 

Ako používaš WordPress?

S WordPress pracujem každý deň, spravujem stránky, ktoré som vytvorila. Tvorím weby pre firmy, učím iných tvoriť WordPress stránky, vychovávam aj novú generáciu WordPress-ákov –  deti počas našich letných táborov.

 

Čo pre teba znamená WordPress?

WordPress milujem pretože je jednoduchý, dá sa použiť na akýkoľvek web, má neskutočne veľa možností, stále sa môžem niečo nové naučiť.

Navyše má úžasnú komunitu, ktorá pomáha menej skúseným nezištne a s radosťou.

 

Martina (v strede) na WordCamp Žilina 2016

 

Spolu s Martinou nám o Žilinskej komunite príde porozprávať aj Patrik, aktívny člen Žilinskej WordPress komunity.

PS: Patrik pred nedávnom vyhral 1. miesto v štátnom kole súťaže Junior Internet. Gratulujeme 😉

 

Patrik, povedz nám niečo o sebe

Študujem na strednej škole, popri štúdiu sa venujem počítačom a všetkému s nimi spojené. Programovanie, tvorba stránok, správa sietí a grafika.

Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá kompletnými počítačovými službami. Som aktívny člen Žilinskej WP komunity a veľký fanúšik IT.

 

Ako používaš WordPress?

WordPress používam na profesionálnej úrovni ako programátor, tvorím pluginy, upravujem si ho podľa svojho gusta.

 

Čo pre teba znamená WordPress?

WordPress pre mňa znamená jednoduchosť a precíznosť. Je to pre mňa jednoduchý systém, pomocou ktorého dokážem vytvoriť akúkoľvek stránku – blog, osobnú stránku alebo firemnú prezentáciu.

Pomocou WP sa tiež živím, ako som spomínal, mám firmu, ktorá sa zaoberá aj tvorbou stránok vo WP.

Patrik (vľavo) s Yablkom (vpravo)