Matej Orovan dopĺňa do tém super veci. Pridí sa pozrieť ako to robí.

Matej Orovan z online marketingovej agentúry Visibility je frontend web developer. Na WordCampe ti ukáže, ako rozšíriť tvoju tému o novú funkcionalitu – nový sidebar, menu či shortcode.

Matej Orovan

Matej Orovan – frontend web developer

Matej, predstav sa nám

Už od strednej školy, čo už je viac ako 10 rokov, pracujem ako frontend web developer, čo nie je programovanie a nie som programátor, ale vývojár alebo kóder 🙂

Práca je aj mojím hobby a rád riešim kreatívne zadania a skladám grafiku do kódu. Venujem sa aj optimalizácií stránok, hlavne z hľadiska použiteľnosti a SEO, tiež vzdelávacím aktivitám (školenia) v oblasti tvorby webových stránok a ich optimalizácií.

Preto som okrem tvorenia stránok pracoval aj ako stredoškolský učiteľ a lektor v tejto oblasti.
Momentálne pracujem ako web developer v online marketingovej agentúre Visibility a v niekoľkých menších vlastných projektoch.

 

Ako používaš WordPress?

Vytváram vlastné témy a staviam na nich webové stránky ušité na mieru. Ako vývojár prichádzam často do styku s požiadavkami na webový projekt, ktorý má byť postavený na user-friendly open source CMS, kde by si klient vedel sám meniť čo sa mu zachce a pridať nové funkcionality bez znalostí kódovania, čo WordPress dokonale spĺňa.

Častokrát si WordPress klienti priamo pýtajú. Preto je vývoj stránok na WordPress mojím denným chlebom, ale som rád že aj koníčkom, pretože práca s ním zo strany vývoja je z mojich skúseností šikovná a rýchla.

 

Čo pre teba znamená WordPress?

WordPress pre mňa znamená výborné CMS, na ktorom viem vytvoriť web s akýmkoľvek dizajnom a vysokou škálou funkcionalít, bez toho, aby som musel stráviť obrovské kvantum času tvorbou backednu.

 

Kúpiť lístok