Richard Néveri ti ukáže ako používajú WordPress novodobé médiá

Zrejme neexistujú dva úplne rovnaké projekty. Ak však budujete ten svoj a jeho základom je WordPress, s vysokou pravdepodobnosťou zakopnete o rovnaké kamene ako Richard pri budovaní portálu Startitup.sk.

Startitup je biznisový portál, ktorý si zamiluješ. Nájdeš tu všetko, čo potrebuje mladý startupista, freelencer, kreátivec, podnikateľ, … V redakcii ti každý deň s radosťou pripravujú dennú dávku inšpirácie a vytváraju okolo seba zaujimávu komunitu. Staň sa aj ty Startitup.

 

Richard, povedz na úvod niečo o sebe

Som zodpovedný za správu všetkých stránok mediálnej skupiny Startitup Group a ich vývoj. S WordPress som začal v rámci vlastného projektu / blogu a neskôr sme ho použili aj pri projektoch Startitup. Dá sa povedať, že som WordPress používal ako koníček – vlastný blog, ako redaktor / šéfredaktor online média na publikáciu a momentálne sa mu venujem z hľadiska programátora.

Aké boli tvoje začiatky v Startitup.sk

K projektu som sa dostal ešte v časoch, keď sme každý deň trávili v administrácii stránky vytvorenej v Nette a prechod na WordPress sa ešte len plánoval. Od autora článkov a menších grafických úprav som sa neskôr dostal k zdrojovému kódu, čo znamenalo výrazné rozšírenie To-Do listu, ale vďaka rôznym pozíciám som získal skúsenosť s WordPress z pohľadu kreatívca a programátora zároveň.

 

Prečo ste sa rozhodli pre WordPress?

Riešenie nových a nových problémov ako je cachovanie stránok, manažovanie reklamných kampaní, či optimalizácia obrázkov, nám ako začiatočníkom často zaberalo dlhé hodiny. Ak však potrebujete byť rýchli a flexibilní, nemáte veľa času na hľadanie riešení, WordPress je skvelým nástrojom a preto sme sa preň rozhodli. Umožňuje jednoducho riešiť ťažké problémy.

 

Čo pre teba znamená WordPress?

Takmer neobmedzené možnosti 🙂

 

Kúpiť lístok